تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر : ژل های پوستی یا فیلرها به عنوان یک روش درمانی تزریقی غیر جراحی می باشند . این روش برای کاربرهای مختلفی استفاده می شود مثلا برای جوان سازی برجستگی های صورت ، برجسته نمودن لب ها ، بالا بردن لطافت پوست ، حذف چین و چروک های پوستی و …

این روزها افراد زیادی برای حفظ زیبایی پوستی از عمل های غیر جراحی استفاده می کنند ، بعد از بوتاکس این روش (فیلر) به عنوان متداول ترین روش شناخته می شود .

فیلترهای پوستی شامل پروسه های محبوبی می باشند که می تواند موجب شود تا افزایش سن اثرات معکوسی در روی پوست داشته باشد. قبل از اینکه شما بخواهید از این عمل ها استفاده کنید به شما توصیه می کنیم حتما با یک شخص متخصص در زمینه پوست و مو مشورت های لازم را داشته باشید تا بتواند بهترین راه حل ها را برای پوستتان در اختیارتان قرار بدهد. یکی از جذاب ترین و بهترین ویژگی های که این روش ( فیلرهای پوستی) دارد ، نتیجه سریع ، زمان ریکاوری کوتاه مدت، طبیعی و ظریف را به همراه خواهد داشت .

فیلر ها یا ژل‌های تزریقی به چه معناست ؟

پیش از هر چیزی باید معنی و مفهوم دقیق این روش را بدانیم . ژل های تزریقی که گاهی به تزریق ژل نیز از آنها یاد می شود به عنوان یک روش غیرتهاجمی می باشد و در مواقعی بکار گرفته می شود که فرد دوست دارد زیبایی صورت و ظاهر جوان بدست بیاورد. شاید تعداد زیادی از افراد همیشه با بالا رفتن سن خود از مشکلات پوستی رنج ببرند ولی کافیست کمی با روش های جدید دنیا آشنایی پیدا کنید .

هنگامی که سن بالا می رود شخص در ظاهر خود تغییراتی را احساس می کند و پوست رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد ، استخوان سست می شوند ، پوست حالت ارتجاعی به خود می گیرد و …

این تغییرات می تواند با اثرجاذبه همراه شود و در نهایت در پوست چین و چروک ایجاد کند و پوست شل گردد . خوب با این وجود باید چه کنیم ؟ چه راهی می تواند کمکمان کند؟ ژل ها به عنوان یک روش درمانی بسیار عالی هستند که می تواند باعث شود حجم نواحی از دست رفت بازگردد و یا در قسمت های مختلف مانند خط فک ، گونه ها ، لب ، چانه و حتی در بینی برآمدگی ها به حالت پیش باز گردند. ژل پوستی در پوست تزریق می شود و شما سریعا می تواند نتیجه را ببینید. برای عده ای از بیماران عمل های جراحی همراه با تزریق ژل انجام می گیرد مثل لیفت صورت ، لیفت چشم یا ابرو .

انواع ژل تزریقی

ژل های تزریقی دارای انواع زیادی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ایم :

ژل جوودرم اولترا

اگر قصد داشته باشیم که در قسمت های بافت صورت که دارای چین و چروک های کم تا متوسطی هستند ژل تزریق کنیم ، از روش ژل جوودرم اولترا استفاده می شود ، این روش می تواند به صورت موقتی سبب شود تا حجم پوست مخصوصا در اطراف دهان و بینی بالا رود . بهترین انتخاب برای برجسته نمودن لب ها این تزریق می باشد.

ژل جوودرم والیوما

این ژل می تواند سبب شود تا کاهش حجم خفیفی که با بالارفتن سن در گونه ها ایجاد می شود ، برطرف گردد و در نهایت کمک می کند تا صورت شخص جوان تر به نظر آید. این روش برای بالا رفتن حجم در زیر پوست و همچنین برجسته نمودن گونه ها و لیفت کمک بکار برده میشود.

ژل ریدیس

یکی دیگر از روش های برجسته سازی پوست این ژل است بدین صورت که این ژل با یک سوزن کوچک به زیر پوست تزریق می شود . سریعا سبب می شود تا حجم زیر پوست بالا رود. یکی از مزیت های که این روش دارد سبب تولید کلاژن و تحریک محرک های طبیعی بدن می گردد.

متقاضیان درمان و تزریق ژل چه افرادی می باشند:

در صورتی که شما شرایط زیر را داشته باشید می توانید برای استفاده از روش های درمانی تزریق ژل اقدام نمایید:

 • به هیچ عنوان شخص سیگاری نباشید
 • سلامت فیزیکی کاملی داشته باشید
 • دید و چشم اندازی مثبت نسبت به این موضوع داشته باشید سعی کنید در رابطه با این روش در ذهن خود اهداف واقعی را در نظر بگیرید.

چه قسمت های را می توان تزریق ژل انجام داد؟

 1. برجسته سازی نمودن لب : به کمک تزریق ژل و چربی می تواند حجم لب ها را بالا برد و ظاهری زیبا به چانه داد .
 2. برجسته سازی گونه : به کمک تزریق ژل می توان یک برجسته سازی کم تهاجمی به گونه ها بخشید.
 3. گودی زیر چشم : وقتی محل تلاقی گونه و پلک حجم خود را از دست داده باشند سبب می شود تا اطراف چشم گود گردد .به همین جهت شخص همیشه مریض ، پیر ، ناتوان دیده می شود . ژل های پوستی سبب می شوند تا این کاستی ها که در اثرافزایش سن در زیر پلک پایینی چشم رخ داده ، از بین برود .
 4. رینوپلاستی غیر جراحی : این ژل پوستی در لایه سطحی بینی تزریق می گردد و سبب می شود تا زاویه تیز آنها حذف شود و فرورفتگی ها پر شوند و در نهایت تقارن باز گردد . این کار موجب می شود بینی حالت زیبا تر به خود بگیرد و جذاب تر دیده شود .
 5. چین و چروک های دور لب : گاهی دیده می شود که در دور لب چین و چروک های عمیقی وجود دارد که ظاهر شخص را به اصلاح زشت می کند ، این ژل می تواند در این قسمت ها تزریق می شود و آنها را ترمیم کند در نهایت حجم از دست رفته بازگردانده شود و این چین و چروک ها پر شوند.
 6. زاویه دار کردن صورت : اگر بخواهید صورتی زاویه داشته باشید می توان از ژل های پوستی ضخیم برای قسمت ها استفاده شود.
 7. برجسته کردن چانه ها : با تزریق این ژل ها در چانه می توان ظاهر چانه را بهبود بخشید و به آن شکل داد.
 8. اطراف دهان : اگر بخواهیم به حجم اطراف دهان کمک کنیم تزریق ژل روش مناسبی است . این ژل ها علاوه بر اینکه چین و چروک های نواحی مختلف را از بین می برند سبب کاهش افتادگی های پوست در اطراف دهان می گردند.
 9. جای جوش
 10. جوان سازی پوست
 11. بزرگ کردن باسن
 12. بزرگ کردن سینه

تزریق ژل چه مزایای داشته است :

تا کنون فکر کرده اید که تزریق ژل چه مزایای برای شما دارد؟

 • تزریق ژل به عنوان یک روش غیر تهاجمی است
 • سریعا نتیجه را مشاهده خواهید کرد
 • دوران ریکاوری و بهبودی کوتاه است
 • می توان به ظاهری ظریف و طبیعی دست پیدا کرد
 • ظاهری کلی بهبود پیدا می کند
 • سبب جوان سازی پوست می شود
 • نتایج موقتی به همراه دارد که برای افرادی که از نتیجه راضی نیستند می تواند خوب باشد

روش تزریق ژل یا درمان آن چگونه است ؟

 

تزریق ژل

 

در ابتدا قسمت های که قصد برجسته سازی آن را داریم باید انتخاب گردد . پس از اینکه برای عمل تزریق آماده شدیم ، محل ترزیق باید با مواد آنتی باکتری تمیز شود . البته این امکان وجود دارد که جراح علاوه بر تمیز کردن پوست ، محل مورد نظر را به صورت موضعی بیحس کند . بعد ژل به وسیله یک سوزن کوچک در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. فراموش نکنید که زمان انجام همه ی فرآیند به تعداد نواحی مورد نظر برای تزریق بستگی دارد.

پس از اینکه درمان تزریق ژل به پایان رسید چه اقداماتی باید انجام داد؟

خوشبختانه تزریق ژل به گونه ی است که شما سریعا پس از اتمام آن قادرید تا نتیجه را ببنید . البته ممکن است برخی از بیماران با تورم یا کبودی در ناحیه تزریق شده روبرو شوند که جایی نگرانی نیست و این موضوع کاملا طبیعی است . پس از گذشت یک هفته تا ده روز بیشتر کبودی ها ، قرمزی ها و تورم های ایجاد شده از بین خواهند رفت.

دوران نقاهت و بهبودی

پیش تر نیز بیان کردیم که بیماران می توانند سریعا پس از اتمام تزریق به فعالیت های خود ادامه بدهند . البته اگر شخص فعالیت های سنگینی دارد باید از روز بعد به آنها ادامه بدهد . معمولا بعد از انجام تزریق کمبودی در شخص رخ نمی دهد.

 

تزریق ژل

 

تا چه میزان نتایج حاصل از تزریق ژل‌ها باقی می‌ماند؟

معمولا ژل های تزریقی کم کم محو می گردند پس برای برخی از بیماران نتایج از ۶ تا۹ ماه باقی خواهد ماند. ولی بعد از اینکه از زمان تزریق ژل ۶ تا ۱۲ ماه گذشت پوست به حالت ابتدایی خود بر می گردد . البته فراموش نکنید که نتایج حاصل شده از تزریق ژل به ناحیه تحت درمان و پوست بیمار و همچنین نوع ژل تزریق شده وابسته است.

تزریق ژل چه خطرات و عوارض جانبی را به همراه خواهد داشت ؟

ممکن است سبب ایجاد برآمدگی ، تورم ، قرمزی پوست ، نتایج نامطلوب ، واکنس های آلرژی زا شود.

تزریق ژل چه هزینه های دارد؟

نمی توان برای ژل های پوستی به صورت دقیق هزینه را بیان کرد زیرا به نوع درمان ، محل جغرافیایی ، محل مورد نظر تحت درمان ، میزان ژل استفاده شده و میزان تخصص جراح وابسته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید