درمان ریزش مو , راه‌های تقویت مو ، رشد و پرپشت شدن مو

درمان ریزش مو , راه‌های تقویت مو ، رشد و پرپشت شدن مو : بسیاری از خانم ها و آقایان دچار ریزش مو می باشند و همیشه از این موضوع ناراضی هستند . یکی از اصلی ترین موضوعاتی که سبب می شود افراد دچار ریزش مو شوند استرس می باشد. عوامل استرس زا این امکان را دارند که هم از نظر فیزیکی و هم از نظر احساسی و روحی فرد را تحت تاثیر قرار بدهند و سبب شوند تا آسیب های جدی به فرد وارد شود ، ریزش مو یکی از علل اصلی استرس می باشد که در نهایت سبب می شود تا فرد با طاسی سر روبرو گردد.

اگر بخواهید ریزش مو را درمان کنید باید بدانید درمان ریزش مو به شدت و مدت زمانی بستگی دارد که دچار ریزش مو شده اید . در ابتدا باید دلایل مختلف ریزش را مورد بررسی قرار دهیم و بعد از آن باید راه حل های برای برطرف کردن رشد مو و تقویت آن بیان نماییم.

در برخی از افراد روزانه ممکن است بین ۵۰ تا ۱۰۰تار موی آنها ریزش داشته باشد و این موضوع کاملا طبیعی می باشد . به همین جهت در صورتی که مقداری مو بر روی لباس ها و یا برس خود پیدا کردید جایی نگرانی نیست . اما اگر دیدید که مویتان به شدت زیادی می ریزد و با دسته ی از مو مواجه شدید به تدرج باید نگران شوید و حتما باید به پزشک روبرو گردید .

در کلینیک زیبایی متخصصین به دقت شرایط لازم را مورد بررسی قرار می دهند تا ریشه و علت اصلی را بدست بیاورند و سپس برای درمان آن روش مناسب را انتخاب کنند . این روشهای درمانی شامل مزوتراپی ، کاشت مو ، تزریق پی آر پی ، لیزر تراپی می باشد . همه ی این روش ها به عنوان روشهای موثر و ایمن هستند و می توانند تراکم و حجم موهای شما را جبران نمایند و ظاهری ایده آل به موهایتان بدهند.

ریزش مو به چه علتی اتفاق می افتد ؟

فشارهای فیزیکی

هر گونه صدمه فیزیکی و آسیب مثل تصادف ماشین ، ضربه به سر ، زخم ، بیماریهای شدید و حتی آنفولانزا می توانند سبب شود تا مو دچار ریزش مو گردد.

بارداری

در برخی از خانم ها در دوران بارداری ریزش مو اتفاق می افتد و عموما ریزش مو در پس از زایمان نسبت به دوران بارداری بیشتر نمایان می گردد .

کمبود پروتئین

در صورتی که شما رژیم غذایی داشته باشید که پروتئین کافی نداشته باشد ، بدن شما میزان مصرف پروتئین را جیره بندی می کند که یکی از نتایج آن ریزش مو می باشد.

ریزش مو با الگوی مردانه

در برخی از مردان حدود دو – سوم آنها تا سن ۶۰سالگی به ریزش مو دچار می شوند و این ریزش مو با پیروی از الگوی مردانه می باشد ( ریزش مو به صورت سکه ی یا ناحیه ی است ) . این ریزش مو ممکن است برگرفته از گروهی از ژن ها یا همچنین هورمون های مردانه باشد. در این وضعیت الگوی ریزش ممکن است به این صورت باشد که موهای که در ناحیه ی بالای گیجگاه هستند ریزش پیدا کنند و خط رویش مو مثل حرف m باشد .

ریزش موی ارثی

در زنان ریزش مو با الگوی زنانه هم یک مشکل ارثی به شمار می رود که با نام آلوپسی آندروژنیک شناخته می گردد.

هورمون‌های زنانه

در دوران بارداری تغییرات هورمونی که ایجاد شده و همچنین استفاده از قرص های ضد بارداری می توانند سبب شوند تا شخص دچار ریزش مو گردد . در دوران یائسگی نیز در ترشح هورمون ها تغییراتی پدید می آید که آنها هم ممکن است ریزش مو را به دنبال داشته باشند.

کم‌خونی

طبق امار ها حدود یک – دهم زنان هم بین ۲۰ تا ۴۹ سالگی بر اثر فقر آهن دچار کم خونی یا آنمی می شوند همین امر هم سبب ریزش مو می شود که البته به آسانی قابل درمان است .

کم‌کاری تیروئید

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است سبب ریزش مو شود هیپوتیروئیدیسم یا کم‌کاری غده تیروئید است که بسیار باید جدی گرفته شود .

کمبود ویتامینB

از دیگر عوامل ریزش مو کمبود ویتامین B می باشد که این مورد نیز به راحتی قابل درمان می باشد.

ریزش موی ناشی از بیماری خود- ایمنی

یکی از بیماری های که بر اثر فعالیت بیش از اندازه بدن و غیر عادی سیستم ایمنی بدن رخ می دهد و در نهایت می تواند سبب ریزش مو شود بیماری آلوپسی آره‌آتا است .

کاهش وزن شدید

اگر شخصی به یکباره با کاهش وزن روبرو شود به دلیل اینکه نوعی آسیب فیزیکی برای خود به وجود می آید می تواند سبب شود تا موها نازک گردد و یا ضعیف شوند . در نهایتا با اینکه کاهش وزن می تواند برای سلامتی شما مفید باشد اما ممکن است شما با ریزش مو مواجه شوید .

داروهای ضدافسردگی ، رقیق کنده خون و غیره

داروهای مانند داروهای رقیق کننده خون ، افسردگی یا گروه های دارویی خاص سبب شوند که موهای شما دچار ریزش شود.

درمان‌ ها و تقویت مو

PRP   ( پلاسمای غنی از پلاکت )

 

پی ار پی

 

در این قسمت باید در مورد درمان ریزش مو و همچنین تقویت مو صحبت کنیم . یکی از روش های درمانی مناسب برای خانم ها و آقایان پلاسمای غنی از پلاکت (prp) می باشد . این روش به عنوان یکی از روش های جدید و پیشرفته می باشد که جز روش های است که غیر جراحی می باشد و بصورت کاملا طبیعی ست که می تواند برای تقویت مو و درمان ریزش مو بکار گرفته شود.در روش prp در پوست سر تزریق های انجام می گیرد که از خون خود بیمارماده تزریقی گرفته خواهد شد . در پلاسمای خون فاکتورهای رشدی وجود دارد که سبب می شود مو تحریک به رشد شود . تزریق prp می تواند نتایجی مانند پر پشت کردن مو ، رشد مو ، تقویت مو ، سلامت مو را به همراه داشته باشد که در نهایت ظاهری زیبا را به مو خواهد داد و شخص اعتماد بنفس بیشتری را پیدا می کنند.

مزایای درمان با پی آر پی | تقویت مو به روش پی ار پی

 • روشی ساده ، راحت و غیرجراحی
 • انجام درمان فقط با چند تزریق انجام می گیرد: هر جلسه درمان حدود یک ساعت می باشد
 • نتایج این روش قابل‌ اطمینان و ایمن می باشد
 • دوره ریکاوری بسیار سریع دارد
 • این روش به صورت کاملا طبیعی است و سبب زیباتر شدن شخص می گیرد.

درمان ریزش مو

روش پی ار پی چگونه انجام می شود:

برای اینکه این روش انجام شود نیاز است که مقداری خون از بیمار گرفته شود و بعد از آن خون را در سانتریفیوژ قرار میدهند و در نهایت پلاسمای خون که از ذرات پلاکت غنی شده است جدا می شود . بعد از اینکه ناحیه مورد نظر بی حس شد پلاکت های فعال در سر در قسمتی که فولیکول مو ضعیف شده است تزریق می شوند این پلاکت های فعال دارای سیتوکین ، فاکتورهای رشد و دیگر پروتئین های می باشند. دو روش برای تزریق نمودن PRP وجود دارد که در روش میکرونیدلینگ در سر به واسطه سوزن های باریک سوراخ های بسیار ایجاد می گردد و از طریق آنها ماده ی پی آر پی به سر وارد می شود و سپس به سمت فولیکول های مو راهی برای خود باز می کنند.

روش دیگری که مورد استفاده قرار میگیرد از سرنگ های بسیار باریک برای انجام چندین تزریق در قسمت های مختلف سر می باشد . برای اینکه بتوان به نتایج بهتری دست پیدا کرد می توان از ترکیب این روش ها استفاده کرد . بهتر است بدانید که در طی یک سال این درمان در چندین جلسه برای تقویت مو استفاده می شود . باید بدانید مقدار ریزش مو ، هدف های درمانی ، میزان جواب دهی بیمار به درمان همگی در تعداد دفعات درمان و فاصله بین جلسات درمانی وابسته است.

مزوتراپی

 

مزوتراپی

 

برای درمان ریزش مو می توان از روش های غیر جراحی مزوتراپی استفاده کرد که سبب رشد موهای جدید و تقویت مو در سر می شود . برای درمان ریزش مو در زنان در دوران یائسگی و بعد از زایمان از روش مزوتراپی استفاده می شود . افزون بر اینها برای آقایان جوانی که در مراحل ابتدایی ریزش مو هستند روش مزوتراپی توانسته است نتایج خوبی داشته باشد. در این روش در سر یک محلول ویژه که مواد موثر و ویتامین دارد تزریق می شود که می تواند ریشه مو را تغذیه کند و گردش خون را در سر بالا ببرد.

 

مزوتراپی

 

وقتی در سر جریان خون بیشتری اتفاق بیوفتد سبب می شود مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به فولیکول موها برسد و در نهایت رشد مو را به همراه خواهد داشت . اگر برای درمان نمودن ریزش مو ، مزوتراپی صورت بگیرد به جای اینکه از تزریقات معمولی با دست استفاده شود از تفنگ تزریقی ویژه ی استفاده می کنند که می توان موجب دردکمتر شود و در نهایت تزریق مزوتراپی به سرعت صورت بگیرد. بعد از سپری شدن مدت زمانی محلول مزوتراپی که تزریق شده است می تواند خنثی سازی هورمون DHT را که به عنوان اصلی ترین عامل ریزش مو است ، انجام دهد .

چه افرادی به عنوان بهترین متقاضی مناسب برای مزوتراپی هستند :

 • افرادی که دچار مشکل طاسی هستند .
 • افرادی ک موهای سر آن‌ها به صورت ناحیه‌ای ریزش نموده است .
 • افرادی که موی آن‌ها در حال نازک شدن می باشد .

لیزرتراپی

لیزرتراپی

یکی از تکنیک های که برای درمان ریزش مو و تقویت مو بکار می رود لیزر سرد می باشد که در آن اشعه ی نوری و گرما استفاده می گردد . برای درمان ریزش موی ژنتیکی در مردان و زنان ، طاسی و سکه ی یا آلوپسی آندروژنیک از این روش استفاده می کنند . در مردان و زنانی که بر اثر سابقه های ژنتیکی موی آن نازک شده یا کم پشت شده از روش لیزرتراپی استفاده می شود این روش بسیار موثر می باشد.

لیزرتراپی در درمان ریزش مو چه مزایای دارد ؟

 • این روش بدون خونریزی است
 • این روش ( لیزر سرد ) بدون درد است
 • در این روش تا کنون هیچ عوارضی شدید مشاهده نشده است
 • تقریبا درمان با لیزر سرد هزینه ی کم و پایینی داشته است
 • برخی از دستگاههای که برای لیزر سرد استفاده می شود قابل حمل می باشد و می توانند در هر جایی از آنها استفاده نمود
 • این روش برای درمان زمان کمی نیاز دارد
 • در برخی از افراد ممکن است این روش سبب شود تا موهای بالای سر و جلوی سر فرد مجددا رشد نماید
 • می توان از روش لیزر سرد یا لیزر کم توان هم در خانم ها و هم در آقایان استفاده کرد.

 

لیزرتراپی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید