راه های درمان ریزش مو در زنان

راه های درمان ریزش مو در زنان : در ابتدا باید گفت،  ریزش مو منحصر به مردان نمی شود بسیاری از زنان هستند که با مشکل ریزش مو دسته و پنچه نرم می کنند و به تبع آن در پی درمان آن هستند.به غیر از روش کاشت مو، یکی دیگر از روشهای درمانی رایج در ریزش موی زنان استفاده از ماینوکسیدیل ۲ درصد است که به علت اینکه پس از قطع کردن مصرف آن ریزش مو مجددا شروع می شود خیلی مقبول بانوان قرار نگرفته است. و زنان به دنبال راه های دائمی هستند. درحال حاضر تنها راه درمان ریزش مو ، کاشت مو است. که برای مردان و زنان مشترک است.

 

راه های درمان ریزش مو در زنان

ریزش مو به طور کلی در زنان ۳ دسته است که عبارت است از

  • ریزش موی موضعی که معمولا به دلایلی مانند جراحی و جراحت رخ می دهد.
  • ریزش موی کششی که به دلیل بستن موها و وسواس کندن موها ایجاد می شود.
  • ریزش موی ارثی که رایجترین نوع ریزش مو در زنان است  و معمولا در بین حدود ۲۰ درصد از زنان رخ می دهد.

تحقیقات نشان می دهد ۳ درصد از زنانی که ریزش موی ارثی دارند ۲۰ تا ۲۹ ساله هستند، ۱۶ درصد ۳۰ تا ۴۹ ساله هستند، ۲۵ درصد شان ۵۰ تا ۶۹ ساله هستند، ۲۸ درصد شان ۷۰ تا ۷۹ ساله هستند و ۳۲ درصدشان ۸۰ تا ۸۹ سال سن دارند. بر اساس این آمار میزان ریزش موی ارثی در زنان بعد از یائسگی افزایش می یابد.

دلیل این نوع ریزش مو  دلایلی همچون ژنتیک، تغییرات هورمنی، و سن و سال است. البته بطور کلی می توان گفت با افزایش سن، ریزش موی زنان بیشتر می شود، برخی زنان حتی در جوانی دچار ریزش مو و یا نازک شدگی مو می شوند که عمدتا به دلایل ژنتیکی است. از سوی دیگر اختلالات هورمونی گاهی در زنان موجب ریزش مو می شود. در بین زنانی که گیاه خوار هستند عمدتا کمخونی دلیل اصلی ریزش مو است. همچنین استرس های شدید روحی و جسمی می تواند زمینه ساز ریزش مو باشد . رژیم های غذایی نادرست و کاهش وزن ناگهانی نیز می تواند عاملی برای ریزش مو در زنان باشد.

پزشکان پیشنهاد می کنند افرادی که دچار ریزش مو هستند از درمان خودسرانه اجتناب کنند و با مراجعه به مراکز معتبر تخصصی مو به درمان ان بپردازند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید