عوارض جراحی بینی , عوارض بعد از عمل بینی , عوارض پس از رینوپلاستی

عوارض جراحی بینی , عوارض بعد از عمل بینی , عوارض پس از رینوپلاستی , جراحی زیبایی بینی چه عوارض به دنبال خواهد داشت ؟ , عواقب بعد از عمل زیبایی بینی :  همانند بسیاری از عمل های زیبایی ممکن است که با عوارض زیادی همراه باشد اما در صورت دقت و بالا بودن تخصص جراح و همچنین رعایت نکات و دستورات توسط بیمار بعد از جراحی بینی می توان این عوارض را به حداقل رساند یا حتی از بین برد.

 

عوارض جراحی بینی

 

اما عوارض جراحی بینی به صورت عمده به دو بخش تقسیم می شود :

۱- دسته ای که بعد از جراحی بینی تاثیر بر عملکرد بینی می گذارند مانند چسبندگی های داخل بینی ، تنگ شدن بیش از حد سوراخ بینی که مشکلات تنفسی را به همراه دارد.

۲- دسته ی دوم از عوارض بعد از جراحی بینی به نامتناسب بودن بینی بعد از عمل با چهره ی فرد می باشد که ناشی از برداشت بیش از حد بافت های بینی می باشد مثل کوچک شدن بیش از حد بینی است .

اکثر بیمارانی که بعد از جراحی بینی دچار مشکل شده اند مربوط به مشکلات تنفسی می باشد . این موضوع موجب این می شود که در حین جراحی بینی به مسائل داخلی بینی توجه زیادی شود.

*** توجه

تنفس مهمترین عامل حیات می باشد پس اگر یکی از اعضای مهم تنفسی عملکردش ظعیفتر شود تاثیر در کل سیستم بدن خواهد داشت و تمام بافت های بدن را تخت تاثیر قرار خواهد داد.

عوارض تنفسی ناشی از جراحی بینی

چسبندگی های داخل بینی

توجه داشته باشید ایجاد زخم در هر بافتی موجب ایجاد واکنش در جهت ترمیم زخم می شود که این امر موجب است که بخشی از بافت های بینی به هم بچسبد و راه تنفسی را مسدود کند .برای جلوگیری از این عارضه بهترین کار این است که در موقع جراحی بینی کمترین زخم در ناحیه داخلی بینی ایجاد شود . گذاشتن ورقه های سیلیکونی به طور موقت در بین تیغه بینی و بافت های زخم شده است.

باقی ماندن انحراف تیغه بینی

یک مشکل رایج دیگر این است که پزشک در موقع عمل متوجه انحراف بینی نمی شود و این عارضه بعد از جراحی بینی نمایان می شود. برای اینکه از این عارضه نیز پیشگیری شود بهتر است قبل از عمل معاینه ی دقیق روی تیغه بینی انجام شود تا اینکه حین عمل جراحی بینی بتوان آن را رفع نمود.

بزرگی شاخک های بینی

بعد از عمل زیبایی بینی در برخی از بیماران که دارای انحراف تیغه بینی هستند در سمت مخالف آن ، شاخک تحتانی و میانی دارای رشد زیاد می باشند که در نتیجه ی بزرگی بیش از حد شاخک های بینی موجب تنگ شدن راه هوای بینی می شود.

آلرژی بینی

در حدود ۲۰ درصد از مردم به انواع آلرژی های بینی دچار هستند . و در نتیجه در حدود ۲۰ درصد از افرادی که تحت جراحی بینی قرار می گیرند آلرژی نیز خواهند داشت. پس این درست نیست که گفته شود بعد از جراحی بینی شخص دچار آلرژی بینی شده است ..

تنگ شدن سوراخ های بینی

با کوچک کردن بینی و پره های آن موجب کاهش قطر جریان ورودی هوا می شود. البته در بیشتر جراحی های بینی می توان با حذف مرحله برداشتن پره های بینی و اجتناب از برش های اطراف می توان این عارضه را کاهش داد.

تنگ شدن دریچه داخلی بینی

این عارضه یکی از وخیم ترین عوارض تنفسی جراحی بینی می باشد . تنگ شدن دریچه ی داخلی معمولا با برداشته شدن بیش از حد بافت ها و غضرف های بینی ایجاد می شود.این نیزبه تخصص بالای پزشک جراح دارد که در حین جراحی زیبایی بینی بتواند این مورد را ل کند .


کلینیک کاشت مو , کلینیک زیبایی , کلینیک پوست و مو , کلینیک لاغری و درمان چاقی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید