فعالیت هایی که پرستار موقع خواب کودک می تواند انجام دهد

پرستار کودک در هنگام خواب کودک چه کاری های می تواند انجام دهد؟ : بهترین زمان برای یک پرستار کودک زمان خواب او کودک می باشد. او می تواند در این زمان بیشتر کار های خود را که در زمان بیداری کودک قادر به انجام آن ها نمی باشد انجام دهد. زمانی که کودک بیدار است پرستار باید به طور کامل به کودک و نیاز های توجه کد که در این صورت زمانی برای انجام بقیه کار ها باقی نمی ماند به همین دلیل زمان خواب کودک بهترین زمان برای پرستار می باشد. در این قسمت می خواهیم برخی از کار هایی که پرستار می تواند در حین خواب کودک انجام دهد بپردازیم.

فعالیت هایی که پرستار موقع خواب کودک می تواند انجام دهد

پرستار کودک می تواند مطالعه کند

زمانی که کودک در خواب است بهترین زمان برای مطالعه و افزایش اطلاعات پرستار می باشد همچنین به می تواند به کارهای دیگر خود مانند مطالعه دروس و … بپردازد. برای مثال اگر پرستار در کنار پرستاری شغل دیگری دارد می تواند تمام وسایل مورد نیاز برای انجام وظایف خود در رابطه با شغل دیگر خود را بیاورد و در زمان خواب کودک آن ها را در سکوت کامل و آرامش انجام دهد.

پرستار چه کارهایی موقع خواب کودک

انجام کار های دیگری مانند نوشتن و …

اگر پرستار کودک در دیگر زمینه ها مانند نویسندگی و یا نقاشی کردن مهارت داشته باشد زمانی که از کودک پرستاری می کند نمی تواند آن ها را انجام دهد زیرا انجام این کار ها به تمرکز زیادی نیاز دارند و زمانی که کودک می خوابد از سر و صدا و شلوغی او نیز خبری نیست و پرستار راحت می تواند با تمرکز کامل کار های خود را انجام دهد.

ورزش کردن

گاهی برخی از پرستاران اهل ورزش کردن هستند که این کار را با وجود کودک نمی توانند انجام دهند. ولی زمانی که کودک خواب است می تواند ورزش های خود را از جمله یوگا، پیلاتس و … که بی صدا انجام می شوند پرستار انجام دهد برای این کار او می تواند وسایل مورد نیاز ورزش و نرمش را با خود به همراه بیاورد و هر روز با برنامه ریزی در زمان خواب کودک به انجام آن ها بپردازد.

تمرکز کردن

زمانی که کودک بیدار است باید همه توجه پرستار کودک به او باشد و همه نیاز های او را برطرف کند که در این‌ صورت پرستار نمی تواند راجع مسائل دیگر فکر کند. ولی هنگامی که کودک می خوابد پرستار می تواند در آرامش کامل به مسائل مختلف از جمله چالش هایی که کودک با آن ها رو به رو است و یا مسائلی درباره خود فکر کند. شب می تواند بهترین زمان برای استراحت و رفع خستگی همچنین فکر کردن و تمرکز روی برخی مسائل باشد. این کار به هیچ وسیله ای نیاز ندارد و پرستار کودک می تواند در مواقع مناسب تمرکز کند.

آماده کردن یک گزارش برای والدین

ارائه گزارش کار روزانه توسط پرستار کودک برای والدین بسیار ارزشمند خواهد بود، مخصوصاً والدینی که هنوز از تنها گذاشتن فرزندشان در کنار پرستار کودک نگران هستند. از سوی دیگر، انجام این کار زمان اندکی را از پرستار کودک می‌گیرد؛ بنابراین، پرستار کودک می تواند در زمان خواب کودک از فرصت استفاده کرده و یک گزارش خوب از کارش به عنوان یک پرستار وظیفه شناس آماده کند.

گاهی گزارشات پرستار کودک می تواند بسیار مختصر و در عین حال مفید بوده و آن را از طریق ارسال پیام به دست والدین برساند. برای مثال پرستار کودک می تواند از جملات ساده استفاده کند و به والدین آرامش خاطر بدهد: فرزند شما امروز خیلی خوب و سرحال بود، الان هم توی تخت خوابیده. به زودی شما رو می بینم!» نیازی نیست که پرستار کودک تمام امور روزانه را به همراه جزییات برای والدین شرح دهد. معمولاً یادداشت کردن موارد مهم توسط پرستار کودک و همچنین مواردی که والدین بر آن‌ها تأکید داشته اند، به عنوان گزارش کار پرستار کودک برای والدین کافی است.

درست کردن غذای کودک برای روز بعد

یکی از کار های بسیار مهم انتخاب غذا و نحوه صحیح پخت آن می باشد. پرستار و مراقب کودک باید یک برنامه غذایی مناسب تهیه کند و طبق آن پیس برود. برای راحتی کار می تواند او غذای مورد نیاز برای کودک را روز قبل آماده کند. زمانی که کودک خواب است بهترین زمان برای پخت غذا می باشد. البته در برخی موارد پخت غذای کودک بر عهده پرستار کودک نمی باشد که در این صورت فقط می تواند غذای خود را آماده کند. همچنین پرستار کودک برای پیشرفت در کار های کودک می تواند تغذیه مدرسه کودک را روز قبل آن آماده کند که این کار باعث صرفه جویی در زمان می باشد.

پرستار کودک در حین خواب کودک نیز باید مراقب او باشد

پرستار کودک باید هر نیم ساعت یک بار به کودک سر بزند و شرایط او را بررسی کند برای مثال در زمستان که هوا سرد است کودک ممکن است پتوی خود را کنار بزند که در این صورت پرستار باید در سکوت و آرامش کامل روی کودک را بپوشاند. برای کنترل اوضاع کودک در خواب پرستار نباید چراغ ها را روشن کند و یا سر و صدا ایجاد کند زیرا این کار ها باعث بیدار شدن کودک می شوند.