لیزر لیپولیز برای لاغری ، مزایا ، عوارض و هزینه لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز برای لاغری ، مزایا ، عوارض و هزینه : لیزر لیپولیز  به عنوان یکی از پروسه هایست که برای برداشتن چربی های بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل درواقع یک فرآیند غیر تهاجمی می باشد که به وسیله آن چربی های سرسخت در بدن مثل چربی های پهلوها ، شکم و غبغب برداشته می گردند. با این روش می توان با کم ترین عوارض جانبی چربی های که نسبت به ورزش و رژیم مقاوم هستند را از بین برد. این عمل نسبت به روش های قدیمی مثل لیپوساکشن دارای عوارض کم تری می باشد.

لیزر لیپولیز

به وسیله لیزر لیپولیزر چربی های را که به صورت ناخواسته و در قسمت های از بدن وجود دارند از بین می برد.

می توانیم بگوییم تقریبا همه ی افراد در بدن خود چربی های ناخواسته ی دارند که نمی توانند به وسیله ورزش و رژیم غذایی آنها را ازبین ببرند.

لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن لیزری می باشد که می تواند چربی های اضافی در بدن را به کمک یک فرآیند غیر تهاجمی حذف کند. ما در کلینیک زیبایی خود به شما کمک می کنیم که چربی های اضافه خود را از بین ببرید. این روش به بیماران کمک می کند تا اندامی زیباتر داشته باشند و همچنین اعتماد بنفس آنها نیز بالا رود. این روش به بستری شدن نیازی ندارد.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز

این روش به عنوان یکی از بهترین روش های است که برای حذف چربی های بدن مورد استفاده قرار می گیرد . لیزر لیپولیز از لیپوساکشن بهتر و کم خطر تر می باشد. این روش تحت بیهوشی موضعی انجام می شود. در چنین روشی برای از بین بردن چربی ها و مایع کردن آنها از گرمای لیزر استفاده می گردد.

به معنی دیگر در چنین روشی سلول های چربی از بین می روند و دیگر بازگشتی نخواهند داشت. البته نباید فراموش کرد که لیزر درمانی بر کلاژن پوست نیز تاثیراتی دارد. این فرآیند در زمان کمی صورت می گیرد . بیمار پس از آن می تواند با پوستی سفت تر ، صاف تر و لطیف تر و درخشان تر از گذشته روبرو شود. برای انجام یک جلسه استاندارد لیپوساکشن لیزری حدود یک ساعت زمان لازم است.

چه کسانی می توانند از لیزر لیپولیز استفاده نمایند ؟

لیزر لیپولیز برای افرادی مناسب است که در بدن خود چربی های مقاوم و سختی دارند. اگر شما هم از افرادی هستید که از انجام چنین عملی انتظارات واقع بینانه ی دارید می توانید از این روش استفاده نمایید. دقت کنید این روش برای کاهش وزن نیست و تنها برای خوش اندام بودن از آن استفاده می شود پس اگر چاق هستید و اضافه وزن زیادی دارید به سراغ این روش نروید. لیزر لیپولیز برای خانم های باردار نیز استفاده می شود. اگر می خواهید مطمئن شوید که می توانید از این روش استفاده کنید یا خیر . ما به شما توصیه می کنیم که با یک جراح و پزشک با تجربه و متخصص در این حیطه مشورت کنید.

به کمک لیزر لیپولیز می توانیم کدام قسمت های بدن را درمان کنیم؟

از این روش برای از بین بردن چربی های مختلف بدن استفاده می شود که می تواند شامل :

شکم و پهلوها / زانو ها / ران ها / پشت بدن / باسن/ کمر / بازوها/ صورت و گردن

باشد.

لیزر لیپولیز چه مزایای دارد؟

  • این روش عوارض جانبی نداشته است .
  • در این روش نیازی نیست که رژیم های غذایی سخت بگیرید
  • لیزر لیپولیز به عنوان یکی از روش های درمانی بدون درد محسوب می شود.
  • یک روش بدون خطر و غیرتهاجمی می باشد و سبب می شود کاهش سایز را تا چند اینچ داشته باشید.
  • می توانید بعد از یک جلسه درمان نتیجه را مشاهده نمایید
  • این روش هیچ نیازی به بستری شدن ندارد و غیر جراحی می باشد و طول دوره بهبود آن نیز کم می باشد
  • با انجام لیزر لیپولیز به صورت همزمان سلولیت ها کم می شوند و پوست نیز سفت خواهد شد.
  • این روش کاملا محافظه کارانه می باشد و از آن علامتی باقی نخواهد ماند ؛ برای انجام آن نیاز به هیچ مرخصی نیست و این امکان وجود دارد که اگر میخواهید بدون اینکه کسی بفهمد آن را انجام دهید شما می توانید با خیالی راحت آن را انجام بدهید.

لیزر لیپولیز چگونه انجام می شود؟

در چنین روشی پزشک یا جراحی بخش های را که می خواهد تحت درمان قرار دهید ، علامت گذاری می کند. بعد از آن پزشک یک شکاف کوچک را تحت بیحسی موضعی در ناحیه بی حس شده ایجاد می نماید . این شکاف کوچک نقطه ای است که به وسیله آن لیزر وارد پوست می شود. دقت کنید به وسیله یک کانولای نازک یا لوله این کار صورت می گیرد.هنگامی که بی حسی اثر کند پزشک اقدام به قرار دادن فیبرلیزری می نماید و درمان را شروع می نماید.

 

لیزر لیپولیز

 

این امکان وجود دارد که شما در زمان انجام پروسه درمان هوشیار باشید اما هیچ گونه کشش یا فشاری را در قسمت تحت درمان احساس نخواهید کرد. البته به تعداد نواحی درمان وسایز قسمت های درمان ، یک تا دو ساعت زمان نیاز می باشد. پزشک لیزر را در زیر پوست می چرخاند و به وسیله گرمای که لیزر از خود دارد اقدام به چربی سوزی نواحی می نماید. این چربی های ذوب شده را نیز می توانند مانند انجام لپوساکشن به وسیله مکش خارج نمود و هم می توان بدون دخالت در آنها ، آنها را به حال خود رها کرد تا به وسیله بدن متابولیزه شوند و در نهایت دفع گردند.

بهبودی و نقاهت

این امکان وجود دارد که پس از انجام فرآیند ، تا چند روز پوست شما متورم و کبور شود ولی جای هیچ نگرانی نیست و در مدت ۱۰ روز این تورم ها از بین می روند و بعد از سه هفته دیگر کبودی باقی نخواهد ماند . معمولا شما بعد از اتمام فرآیند می توانید از مطب خارج شوید ولی گاهی سرگیجه و تورم را بر اثر بیهوشی خواهید داشت، پس بهتر است همیشه فردی با شما باشد که در صورت رانندگی بتواند شما را به منزل برساند.

این امکان وجود دارد که پزشک برای جلوگیری از عفونت برای شما به مدت چند روز آنتی بیوتیک تجویز نماید؛ توصیه ما به شما این است حتما طبق دستور پزشک آنها رامصرف نماید. البته ممکن است به شما پوشش های فشرده ساز و کششی نیز داده شود تا بپوشید که سبب می شود فرآیند بهبودی سریع تر انجام شود و به درناژ کمک می نماید. به همین دلیل حتما به توصیه ها و تجویزهای پزشک دقت کنید و طبق دستور العمل آن ها را انجام بدهید.

بیشتر بیماران بعد از اینکه چند از فرآیند گذشت می توانند به فعالیت های خود ادامه بدهند ولی باید تا چند هفته از ورزش های سنگین و فعالیت های شدید دوری کنید. البته تا چند ماه پس از درمان هم ، نباید ناحیه درمان شده را محکم ماساژ بدهید.

نتایج

اکثر مردم در قسمت های که درمان شده است ، حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد با کاهش سایز روبرو می شوند. مدت اندکی بعد از گذشت لیپوساکشن لیزری ناحیه درمان شده ، جمع تر و سفت تر و کوچک تر خواهد شد . بعد از گذشت ۴ هفته ناحیه درمان شده شکل جدیدی به خود می گیرد. سفت شدن پوست به عنوان فرآیندی است که بعد از چند ماه شکل می گیرد. بعد از درمان نتایج بهینه و مطلوب ۲ ماه تا ۶ ماه مشاهده می شوند البته این نتایج به خاصیت ارتجاعی پوست بیمار قبل از انجام پروسه لیزر لیپولیز بستگی داشته است.

بعد لیزر لیپولیز اثرات آن تا چه زمانی باقی می مانند؟

تا زمانی که شما سبک زندگی سالمی را پیش بگیرید این نتایج باقی می نمایند. اما اگر بعد از انجام عمل لیپوساکشن لیزری وزن شما بالا رود این امکان وجود دارد که همه ی بدن شما از جمله قسمتی که درمان شده است ، تحت تاثیر آن قرار بگیرد. بعد از انجام این فرآیند چند هفته اول ، متابولیسم شما افزایش می یابد چون بدنتان در وضعیت بهبودی قرار داد. افرادی که در این زمان رژیم غذایی خودشان را تعدیل می نمایند و ورزش می نمایند می تواند شاهده نتایج بهتری در بدن خودشان باشند. اگر می خواهید نتایج بهتری را بدست بیاورید ما به شما مربی و متخصص تغذیه معرفی می نماییم تا بتواند با ارائه رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی به شما کمک کند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی

لیزر لیپچولیز به عنوان یک روش درمانی بی خطر و عوارض جانبی کمتری به نسبت عمل جراحی لیپوساکشن است . این روش بسیار مطمئن می باشد. اما در هر صوتر هر عملی این امکان را دارد که خطراتی را داشته باشند. یکی از شایع ترین و رایج ترین عوارضی که با لیزر لیپولیز پدید می آید تورم و کبودی می باشد ، اما فراموش نکنید این عوارض موقتی هستند و بعد از چند روز ناپدید خواهند شد.
در چنین فرآیندی ممکن است عفونت نیز بروز دهد و به همین علت پزشک برای شما آنتی بیوتیک های را تجویز می نماید که شما باید مطابق دستور پزشک آنها را مصرف نمایید.

هزینه انجام لیزر لیپولیز

هزینه فرآیند لیزر لیپولیز به بخش های از بدن که می خواهید درمان شود و به تعداد آنها وابسته است البته جراح و محل جغرافیایی مطب جراح در هزینه ی آن تاثیر بسیاری داشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید