لیفت صورت و گردن , جراحی لیفتینگ صورت و گردن

لیفت صورت و گردن , جراحی لیفتینگ صورت و گردن : ظاهر صورت شما آن چیزی است که دیگران شما را با آن می شناسند و در واقع یکی از اصلی ترین عامل های شناخت شما در برابر دیگران می باشد. عمل لیفت صورت و گردن یک عمل جراحی کلاسیک می باشد که می تواند برای افرادی که به دنبال جوان سازی صورت هستند یک آثار قابل توجهی را به همراه داشته باشد. در واقع انجام عمل لیفت صورت خیلی ساده می باشد به عبارتی لیفت و کشیدن پوست صورت برای رسیدن به ظاهری جوان و زیبا همچنین با طراوات است.

لیفت صورت و کردن

 

افرادی که دارای افتادگی پوست و چین و چروک صورت هستند یا می خواهند در چهره خود تغییر شکلی بدهند و صورتشان را لاغرتر کنند می توانند از عمل لیفت صورت و گردن استفاده نمایند. یکی از رایج ترین عمل های زیبایی که می تواند آثار طولانی مدتی را به همراه داشته باشد لیفت صورت و گردن است . متخصصین ما در کلینیک زیبایی برای شما بررسی می کنند که آیا این نوع عمل برای شما مناسب است یا خیر!دقت کنید یکی از موارد کلیدی که در انجام عمل کشیدن پوست صورت و گردن است ، سپری شدن به صورت ملایم و مخفی است تا بتوانند آثار آن به شکل طبیعی جلوه دهند . افرادی که می خواهند جوان سازی پوست انجام دهند می توانند از این عمل استفاده کنند که بسیار تاثیر گذار می باشد.

عمل لیفت صورت و گردن

اگر شما هر چقد از پوستتان به خوبی مراقبت کنید بازهم عواملی مانند نورخورشید ، سال خوردگی ، گرانش زمین و استرس زندگی و…. هستند که می توانند ظاهر شما را تحت تاثیر قرار بدهند. این امکان وجود داردکه حس کنید چانه ی شما برجستگی پیشین را ندارد و یا به غبغب مبتلا گردید . همچنین این امکان وجود دارد که پوست گردن شما شل گردد یا در زیر چانه ی شما نوارهایی ایجاد شود . زاویه بین گردن و چانه ی شما نیز بازتر می شود و به آرامی از بین خواهد رفت.

عمل کشیدن پوست گردن و صورت به عنوان یک عمل جراحی زیبایی می باشد که سبب می شود ظاهری جوان تر ایجاد شود و همچنین در صورت و گردن شخص طراوات پدید آید. این عمل غبغب را از بین می برد و خط فک را برجسته تر خواهد کرد. همچنین با کمک این عمل می توان نوارهای ایجاد شده در زیر گردن و شل بودن پوست را نیز از بین برد. برای اینکه بتوان از عمل لیفت صورت و گردن نتایج بهتری حاصل کرد می تواند با دیگر عمل های زیبایی مانند لیفت ابروها ، بلفاروپلاستی و پیشانی و ترزیق چربی آن را انجام داد.

چه افرادی می توانند عمل لیفت صورت و گردن را انجام بدهند

از نظر سنی هیچ محدودیتی برای جراحی کشیدن پوست صورت و گردن وجود ندارد ولی بیشتر این عمل در افرادی رایج است که بالای ۴۰ سال سن دارند. در این حدود سن میزان سالخوردگی پوست از مرحله خفیف به متوسط ورود پیدا می کند. افرادی که قصد دارند این عمل را انجام بدهند باید از لحاظ سلامت عمومی در درجه خوبی قرار داشته باشند و در پوست آن ها نشانه های متوسط تا پیشرفته سالخوردگی دیده شود. این نشانه ها را می توان شامل افتادگی پوست و چین و چروک ها دانست. همچنین باید دقت داشت افرادی که می قصد دارند این عمل را انجام دهند از این عمل انتظارات واقع گرایانه ی داشته باشند. اگر افراد بخواهند این نتایج به صورت طولانی مدت برای آنها وجود داشته باشد باید سعی کنند از دخانیات استفاده نکنند و همچنین ازمصرف داروهای مانند رقیق کننده های خون پرهیز نمایند.

لیفت صورت و گردن چه مزایای به دنبال دارد

  • اصلی ترین این مزایا بدست آوردن اعتماد به نفس می باشد
  • ممکن است آثار این عمل تا ده سال شاید هم بیشتر باقی بماند
  • کشیدن پوست گردن می تواند سبب لاغر شدن گردن شما شود
  • انجام چنین عملی می تواند حدود ۱۰تا۱۵ سال شما را جوان تر نشان دهد .
  • عمل لیفت صورت و گردن می تواند فقط با یکبار عمل جراحی بسیاری از نقاط صورت شما را تحت تاثیر قرار بدهد.

انجام لیفت صورت و گردن چه روش های دارد؟

آثار سالخوردگی برای هر شخصی می تواند مختلف باشد و در نهایت برای همگی افراد نمی توان از یک نوع جوان سازی استفاده کرد.

لیفت عمقی صورت

 

لیفت عمقی صورت

 

در این گونه لیفت علاوه بر اینکه سبب از بین بردن غبغب می شود می تواند ظاهر گردن را نیز بهبود بدهد ، همچنین می تواند پوست قسمت های میانی صورت نیز بکشد و موجب شود تا فرد گونه های برجسته تری داشته باشد. در چنین لیفت صورت می توان ظاهر گونه و گردن را زیبا تر نماید و آنها را بهبود بدهد و برای اینکه آن را انجام دهند در پشت گوش ها و زیر موهای فرد بریدگی های را ایجاد می نمایند . بعد از آن عضلات و بافت های فیبروز از لایه های زیرین جدا می گردند و با پوست کشیده خواهند شد. سنگینی گونه ها و افتادگی آنها با کشیدن بافت آن به سمت گوش درمان خواهد شد . این روش به واسطه تعداد بسیاری از متخصصان توسعه داده می گردد و می تواند بر روی پوست فرد یک آثار طبیعی و ماندگاری را ایجاد نماید.

لیفت میانی صورت

 

لیفت میانی صورت

 

در چنین لیفتی ( لیفت میانی صورت) ، گونه های شخص به سمت بالا کشیده خواهند شد و برای افرادی که به افتادگی گونه ها مبتلا هستند این روش مناسب خواهد بود. در زمان این عمل در زیر موها درناحیه شقیقه و در داخل دهان جراح برش های را ایجاد می نماید. با این کار جراح اجازه دارد که در ناحیه گونه چربی های موجود که بر روی گونه ها قرار داده شده اند را جابه جا نماید و علاوه بر آن پوست این حیطه را بکشد. با چنین کاری بافت گونه ها هم به قسمت های بالا کشیده می شود و در نهایت افتادگی گونه ها حذف می شود. این عمل می تواند موجب حذف نازولبیال و خطوط خنده شود و در نهایت در ظاهر پلک های فرد بهبود حاصل نمایدو این روش برای افرادی مناسب می باشد که در قسمت های زیر چانه و گردن خودشان افتادگی زیادی ندارند.

لیفت خفیف صورت

در چنین روشی اقدام به بریدگی های کوچک تری می نمایند و در نهایت به نسبت لیفت معمولی صورت به عنوان روشی کم تهاجمی خواهد بود. در زمان این عمل در زیر موها بریدگی های کوچکی اتفاق می افتد . این بریدگی ها از بالای گوش شروع می گردند و از قسمت جلوی گوش رد می شود و در نهایت در زیر لاله های آن خاتمه پیدا می کنند. جراح می تواند پوست را با این روش بکشد و همچنین اقدام به برداشتن بافت های اضافی نماید. این کار موجب می شود ظاهر گردن و فک بهبود یابد.

لیفت پوستی صورت

اگر شخص در بخش تختانی صورت و در گردن مشکلاتی برایش به وجود آمده باشد می تواند با کمک این روش آنها را از بین ببرد. با انجام این عمل در زیر موها و اطراف گوش ها برش های ایجاد می شود که این اجازه را به جراح می دهد که پوست را از روی عضلات زیر آن جدا نماید. بعد از آن جراح پوست اضافی را جدا می کند و پوست های را که باقی مانده اند تا ناحیه بریدگی ها می کشاند و سپس آن ها را بخیه خواهد زد.

لیفت گردن (پالتیسماپلاستی)

در چنین عملی ، جراح هدفش از بین بردن بافت های اضافی و همچنین افتادگی ها می باشد . در چنین لیفتی در پشت لاله ی گوش و در زیر چانه یک برش ایجاد می شود و بعد از آن جراح پوست شل را به سمت بالا و عقب می کشد و سپس آن را محکم خواهد کرد. افزون بر این موارد جراح قادر است در زمان انجام عمل لیفت گردن عضلاتی را که در زیر چانه هستند هم بکشد . این امکان وجود دارد که عمل لیپوساکشن برای برداشتن چربی های اضافه دورگردن و چانه انجام گردد.

این روش‌های درمانی تا چه میزانی ماندگاری دارد؟

افرادی که خاصیت ارتجاعی خوبی در پوست خود دارند می توانند نسبت به افرادی که پوست شلی دارند ماندگاری بیشتری را تجربه نمایند . جنسیت ، سال و سن ، رژیم غذایی ، وراثت و آناتومی بدن و دیگر از عوامل در زمان ماندگاری چنین عملی در یک شخص موثر باشند. با این تاوجود معمولا آثار عمل لیفت صورت بعد از ۷ تا ۱۰ سال حذف خواهند شد . عموما ظاهر زیبای لیفت گردن در حدود ۵ سال باقی می ماند اما باز هم امکان وجود دارد این زمان بیشتر شود.

بهبودی بعد از درمان لیفت صورت و گردن

زمانی که اثر داروهای بی حسی از بین رفت ممکن است در پوست خودتان کشیدگی و گرفتگی احساس نمایید. تا صبح روز بعد از عمل سر شما در درون پانسمان باقی می ماند . بعد از انجام عمل درد بسیار کم می باشد ولی ممکن است پانسمان روی سر برای عده ی احساس نارضایتی داشته باشد. کبودی ، درد و ورم ممکن است بعد از انجام عمل لیفت صورت تجربه گردد ولی بعد از درمان دستورالعمل های به شخص داده خواهد و همچنین داروهای که برای او تجویز می شود سبب می گردد که نارضایتی در فرد کم گردد.

عمل لیفت صورت و گردن ممکن است چه خطراتی را به همراه داشته باشد

  • شما نمی توانید با لیفت صورت به صورت کامل ظاهر خود را تغییر دهید تنها این کار سبب می شود سن شما کاهش یابد.
  • در اطراف بریدگی ها بی حسی و احساس خارش ممکن است ایجاد شود
  • بعد از اینکه عمل انجام شد شخص باید به صورت کامل استراحت مطلق داشته باشد

هزینه لیفت صورت و گردن چه میزانی می باشد

برای برآورد هزینه ها عوامل مختلفی دخیل هستند که شامل هزینه ی چنین عملی به میزان دستمزد جراح ، هزینه های بیهوشی ، هزینه های درمانگاهی ، نوع عمل می باشند . البته دقت کنید مکان جغرافیایی یکی از عواملی است که در هزینه ی لیفت صورت و گردن موثر می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید