شرح وظایف پرستار کودک در مقابل تغذیه کودک

پرستار کودک در مقابل تغذیه کودک چه وظایفی دارد؟

وظایف پرستار کودک در مقابل تغذیه کودک : نوع تغذیه کودک یکی از مهم ترین عامل در سلامتی و رشد کودک می باشد به همین دلیل باید توجه ویژه ای به آن شود. پرستار کودک وظایف زیادی در مقابل کودک دارد برای مثال بازی، آموزش، تربیت و … کودک بر عهده پرستار می باشد ولی مهم ترین وظیفه او رسیدگی به تغذیه و غذای کودک می باشد. پرستار کودک باید علایق کودک را بداند و طبق آن ها و طبق شرایطی که کودک دارد غذا تهیه کند.

برای مثال ممکن است کودکی به برخی از مواد غذایی آلرژی داشته باشد و پرستار باید از همه آن ها آگاه باشد تا غذاهایی که برای کودک مضر نباشد را تهیه کند. برای این که کودک غذای سالمی دریافت کند بهتر است مواد اولیه مورد نیاز برای غذای کودک را هر روز تهیه کنند تا تازه باشد. در برخی موارد والدین غذا را تهیه می کنند و پرستار کودک فقط باید آن را گرم کند ولی بعضی از والدین پختن غذا را نیز بر عهده پرستار قرار می دهند.

وظایف پرستار کودک در مقابل تغذیه کودک

در رابطه با غذای کودک پرستار کودک باید به چه مواردی توجه کند؟

پرستاری که وظیفه پختن غذای کودک را دارد باید به موارد زیادی توجه کند همچنین والدین نیز تمام اطلاعات را باید در اختیار پرستار کودک قرار دهد تا پرستار با توجه به آن ها غذا تهیه کند. یکی از کار هایی که پرستار می تواند انجام دهد این است که غذاهایی که کودک نمی خورد را به شکل های خاصی در بیاورد تا کودک میل به خوردن غذا داشته باشد. بهتر است بدانید بعضی از والدین با آماده کردن غذا توسط پرستار کودک موافق نیستند؛ بنابراین بهتر است که پرستار کودک قبل از شروع کار، درباره وظایف و مسئولیت های خود با والدین کودک صحبت کند. پرستار کودک با انجام این کار از ایجاد سوءتفاهم در آینده پیشگیری خواهد کرد.

ما در ادامه به برخی از موارد که پرستار کودک باید توجه اشاره می کنیم.

  1. بهتر است بدانید کودکانی که سن کمی دارند باید در وعده های زیادی حجم غذایی کمتری دریافت کنند و پرستار نیز باید روزانه در وعده های زیادی غذا های سالم و متناسب با سن کودک تهیه کند.
  2. پرستار کودک برای برقراری ارتباط بهتر با کودک و جلب همکاری بیشتر کودک برای خوردن مواد غذایی، می تواند از خوراکی های مورد علاقه او (مانند بیسکوئیت هایی به شکل حیوانات و…) در ظروف رنگی و جذاب و با تزئیناتی که برای کودک جذاب باشد، استفاده کند.
  3. پرستار کودک باید از مقدار آبی که روزانه بدن هر کودک در سن مختلف نیاز دارد اطلاع کافی داشته باشد تا مقدار کافی آب در اختیار کودک قرار دهد.
  4. کودکان نمی توانند به تمام قفسه های آشپزخانه و یخچال دسترسی داشته باشند و از نوشیدنی های گوناگون استفاده کنند؛ بنابراین پرستار کودک باید در انجام این کار و دسترسی به نوشیدنی (آب، شیر و…) به کودک کمک کند. برای جلوگیری از ریختن نوشیدنی توسط کودک، پرستار کودک می تواند از لیوان های نی دار استفاده کند.
  5. کودکان در سنین کم نمی توانند همه غذا ها و میوه ها را بخورند و باید ان ها را به تکه های کوچک در بیاورید تا از گیر کردن آن در گلوی کودک جلوگیری کنید. برای مثال برخی از میوه ها مانند سیب سفت هستند و باید آن ها را قطعه قطعه کنید.
  6. اگر پرستار کودک از نوزاد نگهداری می کند فقط باید برای تغذیه او از شیر استفاده کند و یا از غذای مخصوص کودک مانند سرلاک استفاده کند.
  7. برای جلوگیری از سوختن دهن کودک پرستار ابتدا باید غذا را بچشد تا مطمئن شود غذا دمای مناسبی دارد.
  8. برای کودکانی با سنین بالا، پرستار کودک می تواند با هماهنگی والدین، از مواد غذایی موجود در منزل استفاده کند.
  9. بهتر است بدانید نوع رژیم غذایی کودکان به سن آن ها بستگی دارد و پرستار کودک باید طبق سن کودک غذای او را تهیه کند برای مثال کودکانی که سن کمی دارند نباید از برخی مواد غذایی مانند عسل استفاده کنند و یا مواد غذایی که حالت جامد دارند و کودک نمی تواند آن ها را بجود در تهیه غذای کودک نباید مورد استفاده قرار دهند. همچنین پرستار کودک در منزل باید توجه کند که تهیه غذای کودک نیز مانند غذای بزرگ سال نباید باشد و بیشتر مواد مورد استفاده در تهیه غذای کودک را به قسمت های کوچک تقسیم کنند.

سؤالی که بیشتر افراد می پرسند این است که آیا خوراکی هایی مانند چیپس و پفک می تواند در رژیم غذایی کودک جای داشته باشد یا نه؟

جواب این سؤال نمی تواند قطعی باشد زیرا برخی از والدین کاملاً با خوردن این خوراکی ها مخالف هستند ولی بعضی از پدر و مادر ها مشکلی با این قضیه ندارند. پس پرستار کودک در این مورد باید نظر والدین را بپرسد اگر والدین راضی بودند می تواند گاهی برخی از خوراکی ها را در رژیم غذایی کودک قرار دهد. البته توجه کنید که برخی از خوراکی ها مانند پفک محدوده سنی دارند و نباید برای کودکان زیر دو سال مورد استفاده قرار گیرد. کودک در سنین پایین نمی تواند از غذای سفره استفاده کند و یا برخی چاشنی ها مانند فلفل برای کودک مضر می باشند که در این صورت پرستار باید یک غذای بدون چاشنی تهیه کند و آن را پوره کند تا قابل خوردن برای کودک باشد.