چه افرادی نیاز به لیزر موهای زائد دارند

چه افرادی نیاز به لیزر موهای زائد دارند : یکی از رایج ترین علل های که مردم به کلینیک لیزر مو و کلینیک زیبایی مراجعه می نمایند لیزرموهای زائد می باشد. البته شاید همیشه از خود بپرسید چه کسانی به لیزرموهای زائد نیاز دارند؟ اگر می خواهید به این سوالتان پاسخ دهید باید بگوییم در بدن خانم ها ، مقداری هورمون زنانه است و برعکس .

 

نیاز به لیزر موهای زائد

 

تا هنگامی که بین دو هورمون توازن باشد هیچ مشکلی به وجود نمی آید. انا زمانی که میزان هورمون مردانه و یا حساسیت بافت های بدن زن به این نوع هورمون ها زیاد شود سبب می شود تا تغییراتی در بدن پدید آید ، عموما سبب ایجاد تغییرات در بدن می شود ؛ به عنوان مثال یکی از نمونه این تغییرات رشد موهای ضخیم در خانم ها به خصوص در صورتشان است .

یکی از بهترین راه حل ها در برابر این مشکلات لیزر موهای زائد می باشد. عده ی از روش های سنتی استفاده می کنند اما باید بدانید که این روش ها بر روی فولیکول مو هیچ تاثیری نداشته اند. به همین دلیل اگر از اپیلاسیون ، کرم های موبر، اپی لیدی ، بند انداختن و … استفاده کنید سبب بازگشت همان موها به تعداد و رنگ و ضخامت پیشین می شوید.

لیزر موهای زائد برای از بین رفتن موهای زائد مراحل مختلفی دارد که عبارت اند:

مرحله رشد( آناژن)

در این مرحله موهای زائد بیشترین ضخامت و رنگ را داشته اند . بیشترین تخریب بر روی فولیکول مو در این مرحله توسط اشعه لیزر می باشد.

مرحله توقف رشد (ماتاژن)

در این مرحله ضخامت فولیکول مو ضخامت کمتری پیدا می کند و در نهایت از پیاز مو جدا می گردد.

مرحله استراحت (تلوژن)

این مرحله زمان متوقف شدن فعایت رشد همه ی موهای زائد می باشد. این دوره با توجه به ناحیه مورد نظر ، زمان متفاوتی داشته است. در صورتی که تلوژن یا همان مرحله استراحت بر روی موهای سر صورت گرفته باشد حدودا صد روز زمان نیاز داشته است اما در نواحی دیگر حدود ۶ ماه زمان نیاز داشته است.

در این سال های اخیر عده ی زیادی برای لیزر موهای زائد به کلینیک ها مراجعه می کنند . در صورتی که لیزر موهای زائد مانند دیگر تکنولوژی های جدید در میان عموم شناخته شده نیست . اما متاسفانه عده ی وجود دارند که بدون مطالعه قبلی و قیمت ارزان تر یا فقط بر سر تبلیغات برای لیزر موهای زائد به یک مرکز مراجعه می کنند.

کلینیک ما یکی از بهترین کلینیک های است که می تواند اطلاعات جامعی در مورد کلینیک های زیبایی به شما بدهد که هزینه های اضافی نپردازید و تجربیات تلخی از این روش درمانی موثر بدست نیاورید.

مهم ترین نکته ی که در رابطه مهم است این می باشد ” هر لیزری لیزر نیست”

مهم ترین شرطی که می تواند در رابطه با حذف دائمی موهای زائد موثر باشد ، اطمینان از برند دستگاه لیزر است.در صورتی که شما قصد دارید موهای زائد بدنتان را لیزر کنید باید به دنبال یک کلینیک لیزر مناسب باشید البته فراموش نکنید که باید بدانید نوع لیزر مناسب موهای شما چیست . درصورتی که قصد دارید لیزری مناسب برای پوست خود پیدا کنید با ماه همراه باشید.

یکی از رایج ترین روش های که می تواند به شما در طبقه بندی انواع پوست کمک کند روش دکتر فیتزپاتریک می باشد که بر پایه رنگ پوست ،مو ، چشم ، واکنش پوست به نور خورشید است . بر پایه این روش ما شش نوع گروه پوستی داشته ایم:

گروه اول : این نوع گروه پوست های خیلی سفید را شامل می شود که کک و مک دارند و موهای قرمز ، پوست سریعا در برابر آفتاب خواهد سوخت ، مردمک چشم آبی و پوست هیچ گاه برنزه نخواهد شد.

گروه دوم : در این گروه پوست در برابر آفتاب می سوزد و همچنین سفید است و موهای بلوند و مردمک چشم روشن و پوست در این گروه امکان برنزه شدن را دارد.

گروه سوم : پوست در برابر آفتاب گاهی خواهد سوخت و همچنین موهای قهوه ی ، پوست های گندمی را شامل می شود البته در این گروه پوست بخوبی برنزه نمی شود . بیشتر این نوع گروه پوستی در اهالی شمال کشور دیده می شود .

گروه چهارم : در این نوع گروه پوست در برابر آفتاب به خوبی برنزه می شود ، موها و مردمک چشم تیره و پوست های سبزه هستند . در این نوع پوست به ندرت دچار سوختگی می شود . این نوع گروه شامل بیشتر مردمان کشورمان می شوند.

گروه پنجم : پوست در این گروه قهوه ی تیره م باشد و هیچ گاه اصلا در برابر آفتاب نمی سوزد و به شدت برنزه خواهد شد . مثل پوست برخی از افراد کشورمان که در جنوب زندگی می کنند و البته در پاکستان و هند بیشتر دیده می شود .

گروه ششم : این نوع گروه شامل افرادی هستند که پوستی کاملا تیره دارند که هیچ زمانی در برابر آفتاب نخواهد سوخت مانند سیاه پوستان

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید