کاشت ریش و سیبیل

کاشت ریش و سیبیل : ریش شبیه مو نیست، تراکم آن در یک فرد نسبت به فرد دیگر فرق دارد. افراد شاید از داشتن ریش کم پشت ناراحت نباشند. به همین دلیل، نیازی به کاشت ریش پرپشت نیست. کاشت سیبیل بر صورت، کاشت فولیکولهای مو در نواحی بی موی لب بالایی است. فولیکولهای مو که کاشته می شوند، همانند کاشت موی صورت، از پشت گردن گرفته می شوند.

در فردی که ریش ندارد، کاشت چهارصد فولیکول مو در هر ناحیه سیبیل و ناحیه چانه،  ۱۰۰ فولیکول مو در هر طرف ریش گونه و به طور کل ۱۰۰۰ فولیکول مو باعث تغییر نسبتا مهمی در ظاهر می شود. عموما، کاشت حدودا ۳۰۰۰ فولیکول مو نتایح راضی کننده ای را عرضه می کند. برای کاشت ریش و سبیل طبیعی وقتی که کاشت تنها در ناحیه سیبیل صورت می گیرد، ۴۰۰ تا ۸۰۰ فوکیلول  مو کافی است.

 

کاشت ریش و سیبیل

کاشت سیبیل

درمان قطعی کمبود سیبیل در لب بالایی یا برای ریزش مو در این ناحیه  کاشت سبیل  بر صورت به صورت طبیعی نام دارد. ریشه های مو که برای جایگزینی سیبیل باید کاشته شوند، مشابه کاشت مو از پشت گردن استخراج می شوند. به همین دلیل، لایه پوست مودار بریده می شود و یکی یکی به ریشه های مو تقسیم می شود. سپس، ریشه های مو یکی یکی در نواحی فاقد سیبیل کاشت می شوند.

ریشه های مو کاشته شده مشخصه های قبلی خود را حفظ می کنند و سیبیل به رشد خود ادامه می دهد. از این رو سیبیل باید در فواصل معین بریده شود. وقتی ریشه های مو در فاصله نزدیک به یکدیگر کاشت شوند، نمی توان آنها را تغذیه کرد. به همین دلیل است که تراکم کاشت باید به آنها امکان تغذیه شدن را بدهد. پس از کاشت و رشد مو ( پس از حدود ۴ تا ۶ ماه)، در برخی از نواحی که موی سیبیل خیلی کمی وجود دارد، کاشت سیبیل دوباره انجام می شود.

جای زخم، جای زخم عمل جراحی، جای زخم سوخته شده ، ریزش سبیل همه با کاشت ریش و سیبیل پوشش داده می شوند.  در مواردی که  افراد فاقد ریش هستند نیز از طریق کاشت سیبیل درمان می شوند. تنها شیوه FUE باید در کاشت سیبیل مورد استفاده قرار گیرد، زیرا اثر بخشی شیوه FUT چندان مطلوب نیست. ریشه های مو با دستگاه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری بدون استفاده از موتور  استخراج می شوند، و به طور همزمان باید بدون برش پوست کاشت شوند و از این رو فرآیند کاشت کوتاه تر می شود و  بافت مردگی سلول اتفاق نمی افتد، زیرا ریشه ها فورا کاشت می شوند.

با استفاده از سوزن نوک تیز مانع از این شوید که در طول استخراج و شکاف جای زخم ایجاد شود.

فرد محدودیت ها و تراکم کاشت را خود کنترل می کند.

وقتی ۱۰۰ ریشه در فردی که سیبیل دارد، کاشته می شود، ظاهر بدون ریش از بین می رود، اما در صورتی که به ریش های پرتراکم تری نیاز باشد، این تعداد افزایش پیدا می کند. در هنگامی که کاشت ریش طبیعی از طریق شیوه FUE صورت می گیرد، مهم نیست که تراکم آن زیاد یا کم باشد، ریش کاشته شده  به قدری طبیعی به نظر می رسد که  آرایشگر نمی تواند آن  را تشخیص دهد.

با استفاده از روش FUE، تعداد ریشه مورد نیاز را می توان با توجه به زاویه توسعه طبیعی استخراج کرد و کاشت. کاشت سیبیل به قدری عمل مهمی است که توسط دستیاران نمی تواند انجام گیرد و خود دکتر باید کاشت را انجام دهد.

 

کاشت سیبیل
کاشت ریش

کاشت ریش  با استخراج ریشه های غیرضروری ریش برای ضخیم کردن ناحیه دارای ریش خیلی کم  انجام می شود. در این مورد، ریشه های غیرضروری روی استخوان گونه در ناحیه ای که ریش خیلی کمی وجود دارد، استخراج شدند و درست در زیر آن کاشت شدند. وقتی استخراج با نوک سوزن هایی ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری به صورت دستی  و به دقت صورت بگیرد، هیچ جای زخمی باقی نمی ماند.به همین شکل، با استخراج مطلوب، ریشه ها را می توان از بخش پایینی ریش، سینه، بخش های پایینی پشت گردن و حتی استخوان گونه استخراج کرد و در بخش های مورد نیاز کاشت. استخراج ریشه از بخش های متراکمی که ظاهر مناسبی ندارند، همچنین اپیلاسیون دائمی را عرضه می کند که یک مزیت  به حساب می آید.

ریش مثل مو نیست. تراکم ریش در هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد. فردی که ریش خیلی کمی دارد احساس بدی به خاطر این کمبود ندارد. به همین دلیل است که عموما برای کاشت به ریش زیادی نیاز نیست.

در مورد ریزش ریش جزئی، کاشت  ریش با در نظر گیری تراکم ناحیه پیرامون صورت می گیرد. در صورتی که فرد ریش نداشته باشد، بنابر درخواست شخص و با توجه به محدودیت ها، بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریشه کاشت می شود.

عموما کاشت ۳۰۰۰ ریشه نتایج فوق العاده ای دارد. در صورتی که کاشت تنها در ناحیه سیبیل صورت می گیرد، ۴۰۰ تا ۸۰۰ ریشه کفایت می کند. ناحیه استخراج بعد از یک تا دو هفته ظاهر صورتی رنگی پیدا می کند. در ناحیه استخراج روی بدن یا پشت گردن هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. در عمل هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که حتی وقتی   ۱۰۰۰۰ ریشه از پشت گردن استخراج شد، هنوز قابل تشخیص نبود.

ناحیه استخراج به دلیل لخته های خونی که با سوزن ایجاد شده است ظاهری به رنگ قرمز تیره پیدا می کند و با اولین دوشی که می گیرید از بین می رود. نواحی کاشت ریش و سیبیل را می توان  ۲۴ تا ۴۸  ساعت بعد از عمل شستشو داد و ریش با از بین رفتن لخته های خونی نمایان می شود و ظاهر ریشی را دارد که ۲ یا سه روز است که اصلاح نشده است. برای تغذیه بهتر ریش کاشت شده توسط بدن، در ناحیه بدن ساخت خون افزایش پیدا می کند و به همین نحو نقاط قرمزرنگ کوچی در عرض ۲ تا ۳ روز بوجود می آیند. این نقاط پس از ۱ تا ۲ هفته از بین می روند.

با تیغ های معمولی نمی توان تا ۶ ماه پس از عمل ریش و سبیلی که  پس از کاشت رشد کرده اند را اصلاح کرد. توصیه می شود که پس از ۶ ماه ( حداقل) اولین اصلاح صورت انجام شود.پ

پس از دو هفته، بعضی از بخش های ریش و سیبیل کاشت شده به صورت موقتی از بین می روند که به آن شوک پس از عمل می گویند. ۴ تا ۸ ماه پس از آن تمامی ریش های از دست رفته جایگزین می شوند. افزایش کیفیت در ریشه های مو برای ۲ سال ادامه پیدا می کند.

روش و طریقه کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل را می توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی آغاز کرد، در این سنین هورمون ها در سطح پایه قرار دارند. هم اکنون کاشت ریش و سیبیل بر صورت به صورت طبیعی در تهران و سایر شهرستانها انجام میشود.

کاشت ریش و سبیل با موی طبیعی برای مردانی مناسب است که می خواهند موی بناگوش خود را افزایش دهند و ریش دو روز اصلاح نشده را دوست دارند، اما موی ریش آنها به صورت نامنظم و به صورت ناقص رشد پیدا می کند.

کاشت ریش و سیبیل به صورت طبیعی در میان مردانی صورت می گیرد که اصلا ریش ندارند و  همچنین در مردان سالمی که در ناحیه های ای از ریش خود دچار طاسی منطقه ای هستند. کاشت در ناحیه ای که جای زخم وجود دارد، یکی از رایح ترین روش های انجام شده است.

طریقه کاشت ریش و سیبیل برای هر کسی که روی پوست فرق سر خود مو دارد، قابل انجام است. این عمل با استخراج ریشه های مو از ناحیه بین دو گوشی که موی نازکی دقیقا بالای پشت گردن قرار دارد یا از ناحیه بالای گوش ها صورت می گیرد.

گرافت ها از مکان اهدا کننده- پشت فرق سر گرفته می شوند. پس از آن، این گرافت های استخراج شده در بخش های طاس منطقه ای ریش و سیبیل کاشت می شود. به دلیل میزان زیاد موی از مکان اهدا کننده، تقریبا در یک جلسه تمامی بخش های طاس منطقه ای پوشش داده و معالجه می شوند. بنابراین کاشت ریش یا سبیل معمولا نتایج فوق العاده ای را در بردارد. موی کاشته شده به صورت طبیعی همانند موهای دیگر صورت رشد می کند و می توان آن را کوتاه یا اصلاح کرد.

موی صورت با بی هوشی موضعی کاشته می شود و با بی هوشتی موضعی هیچ ورمی ایجاد نمی شود. عموما فردی که فاقد سیبیل است، باید بین ۵۰۰ تا ۱۰۰گرافت بکارد. برای ریش، این میزان بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ گرافت است. و برای موی بناگوش این میزان بین ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ گرافت است. پس از کاشت ریش و سیبیل بر صورت، صورت ظاهری طبیعی خواهد داشت.

پس از سه هفته، موی صورت کاشته شده کمی میریزد و این مساله طبیعی است. و موی ریخته شده پس از ۴ تا ۶ ماه ظاهر می شود. و کیفیت موی کاشته شده در عرض دو سال بهتر می شود.

۱۰ روز پس از عمل، باید با استفاده از قیچی آنها را کوتاه کرد تا به آنها این امکان داده شود تا بزرگتر شوند. بهتر است  صورت ۸ تا ۹ روز بعد از عمل اصلاح نشود. در حین جویدن نباید سر، دهان و وصورت را تکان بدهید. در طول چند روز اول پس از عمل، بهتر است مایعات بنوشید و سوپ و غذای خرد شده خورده شود.

در کاشت ریش و سیبیل به صورت طبیعی، روش FUE در افرادی صورت می گیرد که با کوتاه کردن موی سر مشکلی ندارند و شیوه FUT برای کسانی صورت می گیرد که نمی خواهند سر خود را به طور کامل اصلاح کنند.

در طول دوره درمان، پوست کبره های قرمز رنگی دارد که پس از یک هفته یا ده روز بدون برجا گذاشتن جای زخم به ظاهر نرمال خوب برمی گردد. موی کاشته شده در ناحیه ریش و سبیل را نمی توان با چشم مسلح از موی ریش و سبیل فرد تشخیص داد. نتایج طبیعی و دائمی است.

مزایا کاشت ریش و سیبیل

يکي از مهم‌ترين مزایای کاشت ریش و سبیل که آقايان به آن مي‌کنند آن است که جذابيت و زيبايي ظاهري آن‌ها بيشتر مي‌شود. هر انساني تمايل دارد که ظاهر زيبا و جذاب‌ داشته باشد. کاشت يک ريش خوب باعث ايجاد يک خط ريش منظم و تميز مي‌شود و با ظاهر جذاب و مردانه‌اي که براي شخص فراهم مي‌کند، زيبايي چهره او را بهبود مي‌بخشد. انجام اين عمل مزاياي متعدد ديگري نيز دارد. مثلاً اينکه اگر در صورت شما جاي سوختگي يا لکه‌هاي ديگري وجود داشته باشد، مي‌توان به‌خوبی و با ظرافت آن را در زير ريش پنهان کرد.

هزینه کاشت ریش و سیبیل

هزینه کاشت ریش و سبیل به تعداد گرافت مورد نیاز بستگی دارد. تعداد گرافت بسته به ناحیه طاسی روی سر فرد برای هر فرد فرق می کند. قیمت و هزینه کاشت ریش و سبیل را به آسانی با فرمول زیر می توان بدست آورد:

هزینه کاشت مو =  تعداد گرافت * هزینه هر گرافت.

شایان ذکر است که ما براساس “هر گرافت” یا “هر واحد فولیکول” طلب هزینه می کنیم، نه براساس هر تار مو. از آنجایی که اغلب گرافتها یا واحدهای فولیکول شامل ۲ تا ۳ تار مو است، بنابراین، برای مثال در صورتی که برای  ۱۰۰۰ گرافت هزینه پرداخت کنید، تقریبا ۲۵۰۰ تار مو برای شما کاشته می شود. و هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید