پرستار کودک در منزل تهران , قیمت و هزینه پرستار کودک 1400 , استخدام پرستار و مراقب کودک در منزل تهران چه شرایطس دارد . تمام این سوالات را پاسخ می دهیم. خانه می تواند بهترین و امن ترین مکان برای کودکان باشد به همین دلیل بیشتر پدر و مادر ها تصمیم میگیرند از یک پرستاری کمک بگیرند که از کودک آن ها در خانه نگهداری کند. در انتخاب این شخص افراد باید دقت زیادی به خرج دهند زیرا این شخص تأثیر زیادی بر رفتار و آموزش کودک دارد.

شخصی که شما به عنوان پرستار برای کودک خود انتخاب می کنید می تواند با انجام کار هایی مانند بازی های مناسب باعث رشد جسمی و فکری کودک شما شود. برای انتخاب پرستار برای کودک خود در منزل باید به نکاتی توجه کنید که ما در این قسمت به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

دقت در استخدام مراقب کودک

همان طور که گفتیم باید برای استخدام پرستار دقت زیادی به خرج دهیم برای این کار باید خود شخص را به طور کامل بشناسید و سابقه و رزومه کاری او را بررسی کنید. اگر فرد سابقه نگهداری کودک در منزل را داشته باشد پس شخصی با تجربه می باشد که می تواند از کودک شما به خوبی مراقبت کند. شما باید در ابتدا به طور کامل نحوه نگهداری و شرایط خود را به پرستار مد نظر توضیح دهید تا او هدف های شما آشنا شود و از این طریق بهتر بتواند از کودک شما نگهداری کند.

بهتر است بدانید سن پرستار نیز اهمیت زیادی دارد به طور مثال پرستاران با سن بیشتر مناسب نگهداری کودکان خردسال هستند و پرستاران جوان تر مناسب کودکان بالای ده سال هستند. وقتی اختلاف سنی پرستار و کودک مناسب باشد او بهتر می تواند با کودک ارتباط برقرار کند.

فرم در خواست پرستار

برای مشاوره رایگان در خصوص استخدام پرستار  فرم زیر را پر کرده و برای ما ارسال نمایید . در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

نحوه انتخاب یک پرستار خوب برای کودک

امروزه افراد به دلایل مختلف مثلا شاغل بودن والدین نیاز به یک پرستار دارند تا از کودک آن ها مراقبت کنند. پرستار تأثیر زیادی در تربیت و رفتار کودک دارد به همین دلیل باید برای انتخاب پرستار مناسب به نکات زیادی توجه کنید. در مرحله اول باید از یک مرکز مناسب اقدام به استخدام پرستار کنید. موسسه ای که می توانید از آنجا پرستار استخدام کنید باید معتبر و رسمی باشد؛ زیرا در این صورت اگر مشکلات احتمالی پیش بیاید جلوگیری می شود.

افرادی که در این مؤسسات مشغول هستند سابقه و تجربه زیادی دارند و می توانند کار خود را بهترین شکل ممکن انجام دهند همچنین اگر یک روز پرستار کودک شما نتواند در منزل شما حضور پیدا کند موسسه آن روز فرد دیگری را جایگزین او می کند.

سوالات متداول و پاسخ به آنها

در زیر یکسری سوالات متداولی که اکثر متقاضیان از ما می پرسند را پاسخ داده ایم :

هزینه و قیمت استخدام پرستار کودک در سال 99 – 1400

در برخی مواقع هزینه پرستار های متفرقه کمتر می باشد به همین دلیل بیشتر افراد تمایل دارند آن ها را برای نگهداری از کودکان خود انتخاب کنند که این کار مناسب نمی باشد. در پرستاری کودک عواملی مانند سن، شرایط جسمانی و برخی رفتار و اخلاق های کودک مهم می باشد که توصیه می کنیم قبل از این که پرستاری را استخدام کنید ابتدا این موارد را با او در میان بگذارید تا او نیز با شرایطی که با آن رو به رو خواهد شد آشنا شود.

فراموش نکنید که فارغ از تجربه و تخصص که امری بسیار مهم است؛ هر کودکی نیازمند پرستاری با ویژگی‌های اختصاصی خود نیز خواهد بود؛ که از طریق هم صحبتی و توضیح شرایط کار تا حدود زیادی مشخص می‌شود.

بهتر است بدانید پرستار بچه ، یک تخصص شناخته شده است در این امر عملاً هیچ برنامه‌ آموزشی همراه با گواهینامه برای آموزش پرستاران نوزاد وجود ندارد. یک پرستار آموزش دیده در منزل که گواهینامه نیز دارد، در واقع یک پرستار کودک است که در زمینه فعالیت خود آموزش‌های لازم را دیده و مسئولیت خود را به خوبی می‌شناسد. علاوه بر این، برخی از پرستاران پس از زایمان، آموزش‌های اضافی در مورد خواب، تغذیه و رفتار طبیعی نوزادان را گذرانده‌اند و باری دریافت گواهینامه باید آموزش CPR نیز ببینند.

پرستار کودک

یک پرستار نوزاد و کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

افراد به دلایل مختلف بعد از تولد نوزاد تصمیم می گیرند از یک پرستار نوزاد کمک بگیرند. وقتی مادری زایمان می کند به کسی نیاز دارد که برای مدتی از او و نوزادش مراقبت کند این شخص باید یک فرد حرفه ای باشد و سواد و اطلاعات کافی در این باره داشته باشد تا بتواند از مادر و نوزاد در خانه مراقبت کند. بعد از زایمان مادر ممکن است بر اثر تغییراتی دچار افسردی شود که در این صورت یک پرستار کار بلد می تواند شرایط را بهبود ببخشد و وضعیت مادر را تغییر دهد.

همچنین در برخی از خانواده ها تعداد فرزندان زیاد می باشد و زمانی که فرزند تازه به دنیا می آید مادر نمی تواند از پس همه آن ها بربیآید و باید از شخصی با تجربه کمک بگیرد که در این حالت استخدام پرستار نوزاد و کودک می تواند بهترین گزینه باشد. او در برخی از کار ها به شما کمک می کند و این امر باعث می شود شما بیشتر به فکر آموزش و تربیت فرزندان خود باشید.

یک پرستار بچه یا پرستار کودک شبانه می‌تواند بهترین گزینه در این زمینه باشد. افرادی که تحت این عناوین کار می‌کنند در مراقبت از نوزادان تخصص دارند. شما می‌توانید از آن‌ها انتظار داشته باشید که به طور کامل از بچه شما پرستاری کنند. اگر به استراحت نیاز دارد و یا مسئولیت‌های مازاد برای انجام دادن دارید، می‌توانید وظایف مربوط به نوزاد خود را به پرستار شبانه یا پرستار بچه بسپارید.

پرستار کودک چه وظایفی دارد؟

افراد به هدف های مختلف اقدام به استخدام پرستار می کنند. وقتی مادری زایمان کرده است یک پرستار وظیفه دارد شبانه روز از نوزاد شما مراقبت کند به طور مثال زمانی که نیاز باشد نوزاد را پیش مادر می برد تا نوزاد شیر بخورد در کار شیردهی نیز به مادر کمک می کند. تمرکز مراقب پس از زایمان بر خلاف پرستار کودک ، بهبود و حمایت کل خانواده‌تان است. هدف او این است که به شما در عبور از این مرحله جدید، پیدا کردن عادات جدید و کمک به عضو جدید خانواده همراهی کند.

در برخی از خانواده ها افراد تمایل دارند خود از مادر و کودک نگهداری کنند ولی در این‌ صورت نیز برخی کارها باقی می ماند که خانواده ها به فردی نیاز دارند که آن ها را انجام دهند در این حالت شخصی را استخدام می کنند تا فعالیت هایی را انجام دهند تا کمک حال افراد خانه شود. توجه کنید که پرستاران نوزاد پس از زایمان با دلسوزی، دانش و تخصص در مورد همه‌ی امور مربوط به تولد، مراقبت‌های بعد از زایمان و نوزادان، نیازهای شما را روز به روز، ساعت به ساعت و دقیقه به دقیقه جوابگو خواهند بود.

چه اشخاصی پرستار هستند؟

همه افراد می توانند به عنوان یک پرستار فعالیت کنند به صورتی که آموزش هایی را در این رابطه ببینند تا بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند برای مثال پرستاران نوزادان می توانند پرستار هایی باشند که گواهی رسمی بازنشستگی داشته باشند زیرا این افراد تجربه زیادی دارند و می توانند به بهترین شکل ممکن از نوزادان نگهداری کنند و در مقابل کار هایی که انجام می دهد هزینه دریافت کنند. همان طور که گفتیم بهترین اشخاص برای نگهداری از نوزادان افراد سن بالا و با تجربه می باشد.

مراقب کودک علاوه بر این وظیفه دارند از نوزادان مراقبت کنند می توانند آموزش هایی ببینند و در این شرایط از افراد دیگر خانواده مانند فرزندان دیگر نیز مراقبت کنند. برای مثال برای فرزند بزرگ خانواده قصه بخواند و یا در تغذیه آن ها به مادر خانوده کمک کند. با وجود پرستار نوزاد و کودک در خانواده افراد خانواده می توانند با وجود یک نوزاد با آرامش به تمامی کار های خود برسند و هیچ یک از افراد دچار مشکل نشوند.